התמודדות עם בעיות פוריות

בדרך להורות המיוחלת, בעיות פוריות יכולות לגרום לתסכול, צער, מתח רב ופגיעה באינטימיות. ייתכן שאפילו הופתעתם מתגובותיכם הרגשיות ומעוצמתן. הקושי עלול אף להתגבר במקרה של קבלת תרומת זרע, תרומת ביצית או פונדקאות וכן במקרה של אובדן הריון. אל תתמודדו לבד. פנו אלינו לקבלת יעוץ ותמיכה נפשית קשובה, רגישה ומנוסה ונהיה לצידכם בכל שלב בדרך

באופן טבעי, בעיות הפוריות שמקשות עליכם להרות ולהביא ילד לעולם, ומעמסת טיפולי הפוריות, גורמות לכם לסבל מתמשך, לחרדה ולתסכול רב.
טיפולי הפוריות מעוררים כמובן תקווה מחודשת להרות ולהצליח ללדת, אבל הם גם דרשניים וקשים, פוגעים ומתערבים בשגרת החיים. כתוצאה מכך אתם עלולים לחוש רמות גבוהות ולא מוכרות של מצוקה וסטרס, פגיעה בדימוי העצמי, בזוגיות שלכם ובמרקם החיים. לעיתים קרובות, במיוחד את, יכולה לחוות “רכבת הרים רגשית” שמטלטלת אותך בין אופטימיות ותקווה, לדכדוך ואכזבה.
במצב כזה, כל אחד מכם מרגיש פגוע ונזקק רגשית, גם אם לא באופן זהה. וזה רק טבעי שתחוו מצבי קונפליקט ומתח, גם אם עד עכשיו נהניתם מהרמוניה מלאה.

מי פונה לתמיכה נפשית?
מרבית האנשים שפונים לתמיכה נפשית בזמן טיפולי פוריות, הם אנשים בריאים נפשית שנקלעו למצב משברי. ייתכן שלעיתים הם ירגישו שהסבל הנפשי, האישי והזוגי, כבד מידי מכדי לשאת אותו לבד. הדבר נכון במיוחד כשעומדים בפני קבלת החלטה טיפולית מיוחדת כמו הפחתת עוברים, הפלה יזומה, קבלת תרומת זרע, קבלת תרומת ביצית, פניה לפונדקאות או סיום טיפולי הפוריות.
אנו מודעות לקושי לפנות לקבלת תמיכה נפשית, במיוחד בנושאים כל כך אישיים ופרטיים. יחד עם זאת חשוב לנו שתדעו: הקלת המעמסה הנפשית היא חיונית להצלחת המסע להבאת ילד בריא לעולם, ולהקמת משפחה מאושרת.

כך נוכל לעזור
יעוץ ותמיכה נפשית יסייעו לכם להתבונן, להבין ולהכיל את מגוון הרגשות שאתם חווים, ועוד תחוו ויסייעו לכם לבחור ולנהל את התהליך באופן המיטבי.
אתם מוזמנים לפנות אלינו לייעוץ מקצועי או לטיפול פסיכולוגי קצר מועד שיסייע לכם להתמודד טוב יותר עם הקשיים הרגשיים והמשברים המתלווים למסע שלכם.

צרו קשר ונבחן יחד את התמיכה המתאימה לכם
צרו קשר

שתפו:

סגור לתגובות.