התמודדות עם טיפולי פוריות

בדרך להורות המיוחלת, בעיות פוריות עלולות לגרום לתסכול, צער, מתח רב ופגיעה באינטימיות. ייתכן שאפילו הופתעתם מתגובותיכם הרגשיות ומעוצמתן. הקושי עלול אף להתגבר במקרה של קבלת תרומת זרע, תרומת ביצית או פונדקאות וכן במקרה של אובדן הריון. אל תתמודדו לבד. פנו אלינו לקבלת יעוץ ותמיכה נפשית קשובה, רגישה ומנוסה ונהיה לצידכם בכל שלב בדרך

באופן טבעי, בעיות הפוריות שמקשות עליכם להרות ולהביא ילד לעולם, ומעמסת טיפולי הפוריות, גורמות לכם לסבל מתמשך, לחרדה ולתסכול רב.

טיפולי הפוריות מעוררים כמובן תקווה מחודשת להרות ולהצליח ללדת, אבל הם גם דרשניים וקשים, פוגעים ומתערבים בשגרת החיים. כתוצאה מכך אתם עלולים לחוש רמות גבוהות ולא מוכרות של מצוקה וסטרס, חרדה, כעס, פגיעה בדימוי העצמי, בזוגיות שלכם ואף בתפקוד היומיומי. לעיתים קרובות, במיוחד את, יכולה לחוות "רכבת הרים רגשית" שמטלטלת אותך בין אופטימיות ותקווה, לדכדוך ואכזבה.

במצב כזה, כל אחד מכם מרגיש פגוע ונזקק רגשית, גם אם לא באופן זהה. וזה רק טבעי שתחוו מצבי קונפליקט ומתח, גם אם עד עכשיו נהניתם מהרמוניה מלאה.

כיום ל- 10-15% מהזוגות יש בעיות פוריות שמחייבות התערבות רפואית. דחיית גיל ההולדה היא הסיבה המרכזית לכך. בניגוד למה שהיה מקובל בעבר, קשיי הפוריות אינם "בעיה נשית" בלבד. התמודדות נכונה ובריאה היא לראות בקשיים אלה בעיה זוגית שמחייבת מעורבות משותפת, ללא קשר לגורמי אי הפריון ולשיוכם לגבר או לאשה.

מי פונה לתמיכה נפשית במצבים של בעיות פוריות – ומתי?

מרבית האנשים שפונים לתמיכה נפשית בזמן טיפולי פוריות, הם אנשים בריאים נפשית שנקלעו למצב משברי. ייתכן שלעתים הם ירגישו שהסבל הנפשי, האישי והזוגי, כבד מידי מכדי לשאת אותו לבד. הדבר נכון במיוחד כשעוברים אובדן הריון או כשעומדים בפני קבלת החלטה טיפולית מיוחדת כמו הפחתת עוברים, הפלה יזומה, קבלת תרומת זרע, קבלת תרומת ביצית, פניה לפונדקאות או סיום טיפולי הפוריות.

הקטנת החרדה והפגיעה בדימוי העצמי הם בדרך כלל הנושאים המרכזיים לתמיכה נפשית בתקופה זו.
אנו מודעות לקושי לפנות לקבלת תמיכה נפשית, במיוחד בנושאים כל כך אישיים ופרטיים. יחד עם זאת חשוב לנו שתדעו: הקלת המעמסה הנפשית היא חיונית להצלחת המסע להבאת ילד בריא לעולם, ולהקמת משפחה מאושרת.

כך נוכל לעזור

יעוץ ותמיכה נפשית בתקופה מטלטלת זו יסייעו לכם להתבונן, להבין ולהכיל את מגוון הרגשות שאתם חווים כיום, ועוד תחוו בעתיד, ויסייעו לכם לבחור ולנהל את התהליך באופן המיטבי.

אתם מוזמנים לפנות אלינו לייעוץ מקצועי או לטיפול פסיכולוגי קצר מועד שיסייע לכם להתמודד טוב יותר עם הקשיים הרגשיים והמשברים המתלווים למסע שלכם.

צרו קשר ונבחן יחד את התמיכה המתאימה לכם.

    כתבו לנו ונחזור אליכם בהקדם    שתפו:

    סגור לתגובות.