יעוץ וטיפול פסיכולוגי בהורותא

אנו ארבע פסיכולוגיות קליניות ועובדת סוציאלית קלינית. כולנו פסיכותרפיסטיות מומחיות בייעוץ ובטיפול פסיכולוגי בגברים ובנשים בדרכם אל ההורות. הפגישות מתקיימות בקליניקות הפרטיות שלנו ברמת השרון, כפר נטר, ירושלים, חיפה וכפר ביל”ו.

המטרה שלנו היא לסייע לאימהות ולאבות לעתיד ולהורים בראשית דרכם להתמודד עם הקשיים הרגשיים המתלווים לא פעם להחלטה להיכנס להריון, להריון עצמו ולתקופה שלאחר הלידה.
אנו מעניקות סיוע מיוחד למטופלי פוריות המתמודדים עם קשיים ואכזבות, שהם חלק בלתי נפרד מהטיפול הרפואי. הגישה הטיפולית שלנו נשענת על החשיבה הדינמית, אבל נותנת מקום גם ליעוץ ותמיכה בהתאמה לצרכי המטופלים.
רוב הטיפולים הם קצרי מועד. החל מייעוץ ממוקד ועד לטיפול אישי, זוגי או קבוצתי. בפגישה הראשונה נברר ביחד איתכם את סוג ומשך הטיפול המתאים לכם ביותר. כמה מאתנו מקיימות גם שיחות מקוונות, בטלפון או בוידיאו.

יעוץ

יעוץ להורים סביב היריון, לידה והורות
הדרך להורות כרוכה לעיתים בלבטים, בדאגות ובמצוקות. אלה עשויים להקשות על התפקוד שלכם ועל יכולתכם להכיל את השינויים הצפויים עם בניית או הגדלת המשפחה. מצבים כמו הקמת משפחה יחידנית, הורות פרק ב’, משפחה של בני זוג מאותו מין והורות בגיל מבוגר, מעוררים קשיים והתלבטויות ייחודיים.
ייעוץ פסיכולוגי שיעסוק בבירור הלבטים והמצוקות יסייע לכם בהקטנתם. לרוב, לא נדרש יותר מאשר ייעוץ קצר מועד בן 2-5 פגישות. הייעוץ ניתן ליחידים ולזוגות.
במידת הצורך תוכלו להמשיך לטיפול אישי או זוגי.

יעוץ ותמיכה רגשית למטופלי פוריות
יעוץ נפשי למטופלי פוריות (Fertility Counseling) הוא תחום טיפולי חדש המשלב העברת ידע, הדרכה ותמיכה רגשית בכל השלבים של טיפולי הפוריות.
הייעוץ ניתן ליחידים ולזוגות, לנשים יחידניות ולבני זוג בני אותו מין. בדרך כלל הייעוץ כולל מספר מוגבל של פגישות. במידת הצורך הוא מתמשך ומוביל לטיפול אישי או זוגי.

היעוץ שלנו כולל:

  • מידע על הדרכים וההליכים הרפואיים שעומדים בפניכם בדרך להשגת הורות
  • בירור המשמעויות הנפשיות והחברתיות של בחירה בדרך זו או אחרת
  • סיוע בניהול שגרת החיים האישיים והזוגיים במקביל לטיפולים, ובגיוס כוחות התמודדות כדי לעבור בהצלחה את המסלול המטלטל של הטיפולים
  • סיוע רגשי למי שעברו אובדן הריון
  • יעוץ וסיוע בצמתי קבלת החלטות – הפחתת עוברים, PGD, הפלה יזומה, קבלת תרומת זרע, קבלת תרומת ביצית, פניה להליך פונדקאות, פניה לאימוץ, החלטה על סיום טיפולים
  • ליווי ותמיכה רגשית במי שנמצאים בתהליך קבלת תרומת ביצית, תרומת זרע, פונדקאות או אימוץ.
  • יעוץ על הדרך הנכונה לשתף ילד שנולד מתרומת ביצית, תרומת זרע או פונדקאות לגבי אופן הבאתו לעולם.

טיפול

טיפול אישי
טיפול אישי אצלנו מיועד לנשים ולגברים הסובלים מקשיים רגשיים מתמשכים כמו חרדה, דיכאון, דימוי עצמי נמוך וקשיים בזוגיות.
תקופת הקמת משפחה נחשבת תקופה רגישה מבחינה נפשית כיוון שהיא מהווה צומת בו לוקחים חלק או מתנגשים היבטים שונים של נפש האדם – רצונות ותכניות לחיים, צרכים, חוזקות וחולשות, חוויות ודפוסי יחסים מהעבר, יחסים זוגיים וחברתיים.
מסגרת הטיפול נועדה לאפשר לכם לבטא בחופשיות את הקשיים הרגשיים והחוויות האישיות שלכם. להתבונן בדפוסי קשר, לחפש גורמים מודעים ולא מודעים לקשיים הנפשיים, ולמצוא כוחות להתמודד איתם ביעילות.
הפגישות נערכות פעם או פעמיים בשבוע, ביום ובשעה קבועים. תקופת הטיפול משתנה בהתאם לצורך.

טיפול זוגי
קשיים בזוגיות יכולים להיות תוצאה של קשיים רגשיים שחווה כל אחד מכם, בני הזוג, סביב הקמת או הגדלת המשפחה. לרוב הם פוגעים ביכולת שלכם לתמוך זה בזו במהלך תקופה רגישה זו, שבה תמיכה הדדית מהווה מרכיב חשוב ביותר בדרך להורות ובהורות עצמה.
קשיים זוגיים יכולים להתעורר בעיקר עקב טיפולי פריון, אך גם במהלך רגיל של הריון ולידה. מסגרת הטיפול מאפשרת לבני הזוג להעמיק בהבנת דפוסי הקשר הבעייתיים במטרה להגיע לתובנות שתובלנה לשינוי.
הטיפול מיועד לזוגות נשואים ושאינם נשואים ולזוגות חד מיניים.

טיפול קבוצתי
טיפולים קבוצתיים מתקיימים לפי הצורך ובמועדים לא קבועים. הודעה על טיפול קבוצתי תפורסם בדף הבית תחת ענין מיוחד.

צרו קשר ונבחן יחד את התמיכה המתאימה לכם

ליצירת קשר
שתפו:

סגור לתגובות.