יעוץ וטיפול פסיכולוגי בדרך להורות

כפסיכולוגית קלינית אני מתמחה, מזה שלושים שנה, במתן תמיכה נפשית לנשים ולגברים, זוגות או יחידים המתמודדים עם אתגרים ומצוקה נפשית בתקופת הקמת משפחתם. יותר מכל תקופה אחרת בחיים, תקופה זו יוצרת ומעוררת לחצים וקשיים נפשיים ייחודיים בדרך להורות, למשל: חרדות בהריון, התמודדות עם האחריות הכרוכה בטיפול בתינוק, עיבוד האבל המתלווה לאובדן הריון, קבלת החלטות לגבי תרומת זרע, תרומת ביצית או פונדקאות ועוד. קשיים נפשיים אלה מחייבים מתן מענה מקצועי וממוקד כיוון שיש להם השפעה גדולה על התהליך ועל רווחתה של המשפחה גם בהמשך.

השיחות הטיפוליות מתקיימות בקליניקה הפרטית שלי, בסביבה שקטה ברמת השרון. במידת הצורך וכשהדבר אפשרי ניתן לקיים גם שיחות טיפוליות מרחוק, ללא צורך להגיע לקליניקה. אני מחויבת ומקפידה על שמירת הסודיות המקצועית ועל הפרטיות המלאה של מטופלי.

טיפול אישי | הורותאטיפול פסיכולוגי אישי

מסגרת טיפול פרטנית, באווירה מכילה, בטוחה ותומכת, שבה ניתן לבטא בחופשיות את הקשיים הרגשיים והמשברים האישיים והזוגיים שלך, שמתלווים ומתעוררים בדרכך להורות. הטיפול יצור את התנאים, יאפשר ויעודד אותך להגיע להבנה ולקבלה עצמית גדולות יותר, ולהכיר ולתת ביטוי לכוחות ההתמודדות שלך.

הגישה הטיפולית שלי היא אינטגרטיבית, מבוססת על עקרונות החשיבה הפסיכו-דינמית ונותנת מקום מרכזי לתמיכה הרגשית, שכל כך חיונית להורים שבדרך ובראשית דרכם כהורים. משך הטיפול אינו מוגדר מראש והוא משתנה בהתאם לצורך.
הפגישות נערכות לרוב פעם בשבוע, ביום ובשעה קבועים.

טיפול זוגי | הורותאטיפול זוגי

קשיים בזוגיות יכולים להיות תוצאה של קשיים רגשיים שחווה כל אחד מכם, בני הזוג, סביב הקמת או הגדלת המשפחה. לרוב הם פוגעים ביכולת שלכם לתמוך זה בזו במהלך תקופה רגישה זו. תקופה שבה קבלה ותמיכה הדדית מהוות מרכיב חשוב ביותר ליכולת ההתמודדות האישית עם מצוקות וחרדות ולהצלחת המעבר להורות.

קשיים זוגיים יכולים להתעורר בעיקר עקב טיפולי פריון, אך גם במהלך רגיל של הריון ולידה. מסגרת הטיפול תאפשר לכם להבין את דפוסי הקשר הבעייתיים שלכם ולהקשיב באופן עמוק יותר האחד לשניה, במטרה להגיע לתובנות חדשות.
תובנות שישפרו במידה משמעותית את יכולת ההתמודדות שלכם, ביחד ולחוד, עם המשברים והאתגרים. הפגישות נערכות לרוב פעם בשבוע, ביום ובשעה קבועים.

טיפול הורה-תינוק | הורותאטיפול הורה-תינוק

סיבות שונות יכולות להוביל לצורך בטיפול משולב עם התינוק. ביניהן דיכאון לאחר לידה, חרדות לגבי התפתחות התינוק עקב פגות, בעיות גופניות, מזג סוער או קשיים באכילה ובשינה, או ספקות בנוגע לאפשרותכם להוות עבורו הורים מיטיבים.

אם אתם מרגישים שמשהו חסר בקשר ביניכם לבין התינוק או התינוקת שלכם, או שיש לכם חשש שאתם לא יודעים איך להיות ההורים הטובים שאתם רוצים להיות עבור ילדכם, נוכל להתמודד ביחד עם הקשיים האלה בטיפול מכוון וממוקד.

בטיפול ננסה להבין מהם המכשולים שניצבים בפניכם ונקלף בהדרגה את החששות, כדי לאפשר לכם לראות את התינוק שלכם כפי שהוא, להבין למה הוא זקוק ולהעלות את כולכם על מסלול התפתחות אישי ומשפחתי לטובת כל הצדדים.

טיפול נפשי בפוריות | הורותאיעוץ נפשי למטופלי פוריות

בתקופת הקמת משפחתכם אתם עשויים לעמוד במצבים שבהם תרגישו צורך להתייעץ, לברר וללבן נושא עכשווי מסוים שכרוך לעתים בקבלת החלטות קשות. החלטות כמו הפחתת עוברים, PGD, הפלה יזומה, קבלת תרומת זרע, קבלת תרומת ביצית, פניה להליך פונדקאות, החלטה על סיום טיפולי פוריות. כל אלה החלטות שמצדיקות, ולעתים מחייבות, כמו במדינות רבות, לקבל ייעוץ מגורם מקצועי.

הייעוץ ניתן ליחידים ולזוגות, ולרוב הוא כולל מספר מוגבל של פגישות.
במידת הצורך, הייעוץ יוביל לטיפול אישי או זוגי.

יעוץ מקווןטיפול מרחוק (אונליין)

קיימת אפשרות לטיפול או ליעוץ מרחוק באמצעות סקייפ/זום/טלפון, בתנאי שהדבר מתאים מבחינה טיפולית. בתחילת הטיפול רצוי בכל מקרה, לקיים כמה פגישות פנים אל פנים, כדי לבסס את הקשר הטיפולי.