יעוץ וטיפול פסיכולוגי בהורותא

אנו קבוצה של ארבע פסיכולוגיות קליניות ועובדת סוציאלית קלינית . כולנו פסיכותרפיסטיות מומחיות בייעוץ ובטיפול פסיכולוגי בגברים ובנשים בדרכם אל ההורות. הפגישות מתקיימות בקליניקות הפרטיות שלנו ברמת השרון, כפר נטר, חיפה, כפר ביל"ו וירושלים. בפגישה הראשונה נברר ביחד איתכם את סוג ומשך הטיפול המתאים לכם ביותר. הטיפול והיעוץ אצלנו ניתנים ליחידים ולזוגות. אנו מחוייבות ומקפידות על שמירת הסודיות המקצועית ועל הפרטיות של מטופלינו.

אנו מקיימות גם שיחות טיפוליות מקוונות, בטלפון או בוידיאו (סקייפ/ ווטסאפ/ זום).

אתם מוזמנים ליצור קשר ישיר עם התרפיסטית המתאימה לכם.​

טיפול אישי

הטיפול האישי של התרפיסטיות בהורותא הוא טיפול פסיכולוגי המיועד לנשים ולגברים הסובלים ממצוקות נפשיות המציפות אותם במהלך ההחלטה והנסיונות להרות, ההריון עצמו, בלידה, בראשית ההורות ובעת טיפולי פוריות או בהתמודדות עם אובדן הריון.

תקופת הקמת משפחה נחשבת תקופה רגישה ופגיעה מבחינה נפשית עבור כל אחד ואחת. כהורים בדרך אתם נמצאים בצומת מרכזי בחייכם. מתרחשים אצלכם שינויים קיצוניים הדורשים הסתגלות והכלה, שינויים שנחווים כמהפך של ממש. פנים שונות בנפשכם עלולות לעבור טלטלה והתנגשות: רצונות ותכניות לחיים, צרכים, חוזקות וחולשות, חוויות ודפוסי יחסים מוקדמים יותר, בעיות לא פתורות, יחסים זוגיים וחברתיים. אלה עשויים להקשות על התפקוד שלכם ועל יכולתכם להכיל את השינויים הצפויים והקשיים שעלולים להתעורר עם בניית או הגדלת המשפחה. יש ביניכם המתמודדים בתקופה זו עם טראומות של אובדן הריון – הפלה, הפסקת הריון, לידה שקטה, או עם טיפולי פוריות מתמשכים. תגובות צער, אבל ולעתים דיכאון מקשות עליכם לגייס בעצמכם כוחות החלמה. הטיפול הפסיכולוגי האישי יסייע לכם בכך.

הגישה הטיפולית של התרפיסטיות שלנו מבוססת על עקרונות החשיבה הדינמית ונותנת מקום גם ליעוץ ולתמיכה. משך הטיפול אינו מוגדר מראש והוא משתנה בהתאם לצורך. טיפולים רבים הם קצרי מועד. המסגרת הפרטנית והדיסקרטית של הטיפול נועדה לאפשר לך, המטופלת או המטופל, לבטא בחופשיות את הקשיים הרגשיים והחוויות האישיות שלך, באווירה מכילה, בטוחה ותומכת, לזהות גורמים מודעים ולא מודעים לקשיים אלו, ולגלות את כוחות ההתמודדות והקבלה העצמית שלך.
הפגישות נערכות לרוב פעם בשבוע, ביום ובשעה קבועים.

אתם מוזמנים ליצור קשר ישיר עם התרפיסטית המתאימה לכם.

טיפול זוגי

קשיים בזוגיות בדרך להורות יכולים להתבטא בהתרחקות רגשית, בסכסוכים קולניים, באכזבה מבן בת הזוג, ובקושי להגיע להסכמה גם בשאלות פשוטות. הם יכולים להיות תוצאה של קשיים רגשיים אישיים שחווה כל אחד מכם, בני הזוג, סביב הקמת או הגדלת המשפחה. לרוב הם פוגעים ביכולת שלכם להכיל ולתמוך זה בזו במהלך תקופה רגישה זו, בה תמיכה הדדית מהווה מרכיב חשוב ביותר בדרך להורות ובהורות עצמה. קשיים זוגיים יכולים להתעורר בעיקר עקב טיפולי פריון והתמודדות עם אובדן, אך גם במהלך רגיל של הריון ולידה.

מסגרת הטיפול מאפשרת לבני הזוג להעמיק בהבנת דפוסי הקשר הבעייתיים שלהם, להקשיב באופן עמוק יותר אחד לשני, במטרה להגיע לתובנות שתובלנה לשינוי.

הפגישות נערכות לרוב פעם בשבוע, ביום ובשעה קבועים.

אתם מוזמנים ליצור קשר ישיר עם התרפיסטית המתאימה לכם.

טיפול הורה-תינוק

טיפול הורה-תינוק הוא טיפול שנועד לסייע לקשר הנרקם בין ההורים לתינוק, לגיבוש הזהות ההורית וכן לתמיכה בהתפתחות הפסיכולוגית של התינוק. סיבות שונות יכולות להוביל לצורך בטיפול משולב עם התינוק. ביניהן דכאון לאחר לידה, חרדות בעניין התפתחות התינוק עקב פגות, בעיות גופניות, מזג סוער או קשיים באכילה ובשינה, או ספקות בנוגע לאפשרותכם להוות עבורו הורים מיטיבים.

אם אתם מרגישים שמשהו חסר בקשר ביניכם לבין התינוק או התינוקת שלכם, או שיש לכם חשש שאתם לא יודעים איך להיות ההורים הטובים שאתם רוצים להיות עבור ילדכם, נוכל להתמודד ביחד עם הקשיים האלה בטיפול מכוון וממוקד.

בטיפול ננסה להבין מה המכשולים שניצבים בפניכם ונקלף בהדרגה את החששות כדי לאפשר לכם לראות את התינוק שלכם כפי שהוא, להבין למה הוא זקוק, ולהעלות את כולכם על מסלול התפתחות אישי ומשפחתי לטובת כל הצדדים.

פגישות הורה תינוק מתקיימות בסביבה בטוחה ומותאמות לשלב ההתפתחותי של התינוק.

אתם מוזמנים ליצור קשר ישיר עם התרפיסטית המתאימה לכם.

יעוץ נפשי למטופלי פוריות

ייעוץ נפשי למטופלי פוריות (Fertility Counseling) כולל הדרכה ותמיכה רגשית בכל השלבים של טיפולי הפוריות.

הייעוץ ניתן ליחידים ולזוגות (בכל מין, מגדר ונטייה מינית). בדרך כלל הייעוץ כולל מספר מוגבל של פגישות. במידת הצורך הוא מתמשך ומוביל לטיפול אישי או זוגי.

היעוץ שלנו כולל:

  • סיוע בניהול שגרת החיים האישיים והזוגיים במקביל לטיפולים, ובגיוס כוחות התמודדות
    כדי לעבור בהצלחה את המסלול המטלטל של הטיפולים
  • סיוע רגשי למי שעברו אובדן הריון
  • יעוץ וסיוע בצמתי קבלת החלטות – הפחתת עוברים, PGD, הפלה יזומה, קבלת תרומת זרע, קבלת תרומת ביצית, פניה להליך פונדקאות, פניה לאימוץ, החלטה על סיום טיפולים
  • ליווי ותמיכה רגשית במי שנמצאים בתהליך קבלת תרומת ביצית, תרומת זרע, פונדקאות או אימוץ
  • יעוץ על הדרך הנכונה לשתף ילד שנולד מתרומת ביצית, תרומת זרע או פונדקאות
    לגבי אופן הבאתו לעולם

אתם מוזמנים ליצור קשר ישיר עם התרפיסטית המתאימה לכם.

קבוצת תמיכה

קבוצת תמיכה מיועדת לאנשים שיש להם קושי משותף, דומה והיא מסייעת למשתתפים להתמודד עם קשיים האופיניים למצבם.
מטרת הקבוצה לאפשר לחבריה לחלוק חוויות אישיות במקום בטוח, לקבל תמיכה רגשית ואף ללמוד מההתמודדויות וההתנסויות של חברי הקבוצה האחרים המתמודדים עם קשיים דומים.

אתם מוזמנים ליצור קשר ישיר עם התרפיסטית המתאימה לכם.