בריאות נפש סביב לידה בתקופת הקורונה

| מה חדש

שאלון - האם אני בדיכאון אחרי לידה?מדריך מצויין של Marce Society ובו טיפים להקטנת מצוקות נפשיות אצל נשים הרות ונשים שילדו בתקופת הקורונה. באנגלית.

זו תקופה מלחיצה. מצב אי הוודאות בתקופה זו מעצים את הדאגות והחרדות של כולנו אולם הוא מלחיץ במיוחד עבור נשים בהריון ואחרי לידה. אנשי מקצוע מתחום בריאות הנפש סביב לידה (perinatal) כתבו את המדריך הזה מתוך ידיעה שנשים בהריון ואחרי לידה פגיעות יותר לפתח מצוקות נפשיות. לכן הם פונים לנשים ומציעים דרכים להקלה עצמית של קשיים נפשיים המתגברים עם הקורונה.

המדריך לא בא למלא את מקום ההיוועצות והטיפול המקצועיים, אלא להשלים אותם. יש בו עצות שימושיות לנשים בהריון ואחרי לידה הסובלות ממצוקות ייחודיות. בכלל זה: איך תעזרי לעצמך אם את סובלת מחסך שינה ואיך תמנעי התפתחות קשיי שינה; איך תעזרי לעצמך להימנע מחרדה וסטרס מיותרים אם את ממילא סובלת מהתקפי חרדה או מפעילות כפייתית; או מה חשוב שתעשי אם ילדת, אם את מוטרדת מבעיות רבות בהתנהלות השוטפת ומרגישה קושי להיקשר לתינוקך.

החוברת מסיימת בטיפים שיעזרו לבני משפחה של נשים הרות ונשים אחרי לידה לתמוך בהן בתקופה זו ולסייע להן לווסת את הסטרס שהן מצויות בו ואולי להפנותן לעזרה מקצועית, במידת הצורך.

הטיפים שלהם לבני משפחה של נשים בהריון ואחרי לידה:

  • להכיר מהם הסימנים לחרדה עודפת או למצוקה פסיכולוגית, כדי לדעת מתי יש צורך בהפנייה לאיש מקצוע.
  • לשמוע את דאגותיה של האשה ולומר לה שטבעי להרגיש כך. לא לנסות להמעיט בחומרת המצוקות עליהן היא מדווחת.
  • לוודא שהאישה שומרת על שגרה ואינה שוקעת לחוסר אונים ודיכאון.
  • לנסות לפתוח עם האישה בשיחות מעניינות בנושאים שונים שאינם קשורים ביומיום המלחיץ.
  • ליזום ולקחת חלק בפעילות משותפת עם האישה – משחק, עבודות יד.

Bramante, A., Brenna, V., Mauri, M. and Spinelli, M. Psychopathology of pregnancy and postpartum during the Covid-19 pandemic: a small guide. Marce Society

למאמר >

סגור לתגובות.