התמודדות עם לידה שקטה: על הסרט "בידיים ריקות"

| מה חדש

זוג מחובק עצוב | הורותא"בידיים ריקות" הוא סרטה הדוקומנטרי של מוריה בן אבות בו היא מתעדת את הדרך הקשה מנשוא בדרך להורות. דרך רצופת אובדנים שהיא ובן זוגה עברו. בשבוע 23 להריון קיבלו אופיר ומוריה תוצאות בדיקה מדאיגות שאילצו אותם להתמודד עם החלטה נוראה – האם להפסיק את ההריון. הסרט מתאר את המסע המטלטל של בני הזוג העוברים לידה שקטה ומוצאים כוחות נפש לעבור הריון נוסף.

הסרט הוצג בפסטיבל הסרטים חיפה שהתקיים באוקטובר 2022. בראיון לאתר ynet אמרה בן אבות כי "יש בורות וחוסר מודעות, בעיקר בגלל שלא מספיק מדברים על הנושא. נשים שעוברות את זה וגם גברים כמובן מרגישים בדידות, שאף אחד לא מבין. אנשים מעדיפים לשמוע רק על שמחות ולא על עצב ועל קושי, זה משהו חברתי מאוד חזק, אבל קושי ומוות הם חלק מחיינו. צריך להכיר בזה ולתת לזה מקום".

אני מתפעלת מהכבוד והמקום שמוריה נותנת לחוויות האובדן שהיא ובן זוגה עברו ומחזקת את מטרתה להגדיל את המודעות האישית והחברתית לנושא טראומטי זה.

בעבודתי עם נשים וגברים שעברו הפלה, הפסקת הריון או לידה שקטה אני פוגשת אנשים המתמודדים עם טראומה ואבל מיוחדים. לא פעם מתלווים לכך גם פחד וחרדה משתקים מהריון לאחר אובדן, שכן לשאת את זיכרון הטראומה תוך כדי החוויה של יצירת חיים חדשים היא מטלה מורכבת ומטלטלת שלעתים טוב לעבור אותה בעזרת תמיכה רגשית של איש מקצוע.

תוכלו להיעזר במאמרים שכתבתי על התמודדות רגשית עם אובדן הריון המצויים באתר.

עודכן 20.10.2022

סגור לתגובות.